previous pauseresume next

علمی ، آموزشی

۴ اصل طلایی در پیاده روی، برای تقویت استخوان ها!

پیاده روی می تواند با تقویت استخوان های لگن، شکستگی های مربوط به این ناحیه از بدن را تا ۳۰ درصد کاهش دهد.

به گزارش آوای سلامت به نقل ازpreventionشما می توانید تنها با چند ترفند ساده و انجام آنها به طور منظم، از استخوان هایتان بیشتر محافظت کنید و خطر ابتلا به پوکی استخوان و شکستگی های ناشی از آن را کاهش دهید...

۷ دلیل سالم برای دریافت کافی نور خورشید!

این یک هشدار است که عدم دریافت کافی نور خورشید و در نتیجه عدم سنتز کافی ویتامین دی، منجر به بروز علائم جسمی و روانی خواهد شد:

⏪به گزارش آوای سلامت به نقل ازpreventionدر فصول بهار و تابستان ۱۰ تا ۲۰ دقیقه قرارگرفتن در معرض نور خورشید کافی است، در حالی که میزان مورد نیاز در ماه های زمستان دو ساعت است. 

پیشگیری از اختلالات خواب: فقدان نور خورشید و قرار گیری طولانی مدت در معرض نور مصنوعی یا صفحه های نمایش الکترونیکی باعث مشکلات جدی خواب می شود ضمن این که ریتم شبانه روزی و ساعت داخلی بدن را نیز بهم می زند.

چاقی بیش از حد عامل افزایش خطر ۱۰  گونه سرطان

طبق نظر موسسه آمریکایی تحقیقات سرطان(AICR)، اضافه وزن فقط به کمر شما آسیب نمی‌زند بلکه چاقی بیش از حد عامل افزایش خطر ۱۰  گونه سرطان از جمله مری، کلیه و کیسه صفرا است.

پرخوری عصبی را با ۷ گام موثر کنترل کنید

پرخوری عصبی را با ۷ گام موثر کنترل کنید

پرخوری عصبی یک راه قطعی برای افزایش وزن است و این مشکل زمانی جدی تر می شود که شما مبتلا به دیابت، چاقی و یا فشار خون بالا نیز باشید.

⬅️به گزارش آوای سلامت به نقل ازwebmdافرادی که دچار پرخوری احساسی هستند، احساسات خود را با روی آوردن به غذا برطرف می ‌کنند. به عبارت دیگر به دلیل مسائل احساسی به خوردن رو می‌ آورند. با این حال توصیه هایی برای کنترل این عارضه وجود دارد : ...

سلامت وپوشش همگانی سلامت برای همه ودر هرمکان

شعار روزجهانی سلامت درسال ۲۰۱۸:(( سلامت وپوشش همگانی سلامت برای همه ودر هرمکان))

برداشت کشورها از این شعارها به میزان دانش و باور عمومی از موضوع بهداشت بستگی دارد. 
در کشور ما که هنوز اصل پیشگیری قبل درمان به یک باور عمومی تبدیل نشده، قطعا برداشت دست اندرکاران امر بهداشت جامعه، مردم و مسئولان به سمت موضوعاتی پیرامون پزشکی از جمله بیمه همگانی، بهداشت همگانی 

و ...می رود...

استفاده بی رویه و اشتباه انسان از آنتی بیوتیک

سال ۱۹۴۰، پنی سیلین حدود ۱۰۰ میکروب را نابود می کرد اما اکنون فقط ۵ نوع میکروب را نابود می کند! علت آن پیشرفت میکروب ها به علت استفاده بی رویه و اشتباه انسان از آنتی بیوتیک ها است!

کمبود ویتامین دی در ایرانیان/لبنیات غنی‌شده بخورید

کمبود ویتامین دی در ایرانیان/لبنیات غنی‌شده بخورید

کلسیم در تشکیل استخوان و دندان و استحکام آنها نقش ضروری دارد. ۹۹ درصد کلسیم بدن در استخوان‌ها قرار دارد که در صورت فقر کلسیم در بدن، پوکی استخوان بسیار محتمل است.

واقعیت هایی که در مورد مکمل آهن نمی دانستید!

واقعیت هایی که در مورد مکمل آهن نمی دانستید!

کم خونی فقر آهن بی عارضه نیست: کم خونی فقر آهن اگر خفیف باشد معمولا عارضه ای ندارد اما اگر درمان نشود، می تواند مشکلات جدی سلامتی را به دنبال داشته باشد: ...

اشتراک در علمی ، آموزشی